Strona stworzona, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów, przez miłośników gminy Prażmów. Ustanów 2023

WIRTUALNE MUZEUM PRAŻMOWA

Dokładnie 10 lat temu, w 2013 roku, kilkudziesięciu uczniów prażmowskich gimnazjów, ówczesny wicewójt Maciej Michalski oraz Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów (koordynator Natalia Krzaczek), stworzyli niezwykły projekt: Internetowe Muzeum Regionalne Ziemi Prażmowskiej. 

Zebrano, zeskanowano, a następnie udostępniono na stronie internetowej mnóstwo zdjęć, pozyskanych głównie od mieszkańców gminy Prażmów. Strona zniknęła, jednak pamięć o tym projekcie nie. 

Podczas rozmowy ktoś o niej wspomniał, ktoś się zainteresował, ktoś sprawdził w internecie. Tak trafiliśmy do Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów, w której znaleźliśmy prawdopodobnie wszystkie zdjęcia pozyskane dziesięć lat temu.

Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce, w którym ponownie upublicznimy zebrane wówczas materiały.

Chcielibyśmy abyście tworzyli je z nami. Zapewne, mimo ogromu pracy naszych uczniów, w Waszych domach znajdują się stare zdjęcia, których nikt poza rodziną nie widział. Na pewno macie do opowiedzenia mnóstwo historii, o swoich pradziadkach, dziadkach, rodzicach, a może o sobie. A może o Ryxach? W końcu to nie było aż tak dawno temu. Może o budowie "esełki" czyli linii kolejowej nr 12, a może ktoś z Was wsiadał do pociągu na przystanku Prażmów. Może ktoś pracował w SUR Prażmów, albo był członkiem tej spółdzielni. A może ktoś ma bilet na PKS z lat 90...

Powiedzcie nam o tym!